در ماژول فروش نرم افزار هاترا، پس از ثبت تمامی عملیات مربوط به فروش، گزارشات متعددی ایجاد می شوند. در این محتوا قصد داریم انواع گزارشات سیستم فروش را معرفی و بررسی نماییم.

گزارشات فروش

انواع گزارشات فروش هاترا

گزارشات فروش کالا
گزارش های مربوط به مشتریان
لیست عملیات فروش
سود ناخالص هر کالا
فروش یک کالا توسط یک بازاریاب

فروش کالا و گزارشات مربوط به آن

در منوی گزارشات فروش کالا، انواع گزارش های مربوط به کالا ها گنجانده شده است. با استفاده از این گزارش ها می‌توانید کالا های فروش رفته را در مقیاس های مختلف مقایسه کنید.

گزارشات فروش

 • کارت فروش کالا
  با استفاده از کارت فروش کالا در سیستم فروش هاترا، می توانید گردش خروج (فروش) هر کالا را مشاهده کنید.
 • گزارش دوره ای فروش به صورت جزء
  در این گزارش می توانید با انتخاب کالا های مورد نظر و دوره مالی، جمع کل فروش هر کالا را بر اساس تعداد و مبلغ مشاهده کنید.
  با کلیک روی هر کدام از آرتیکل های این گزارش، می توانید کارت فروش آن کالا را با جزئیات کامل دریافت کنید.

گزارشات فروش

 

گزارش مقایسه ای خرید و فروش کالا به صورت نموداری

با استفاده از این گزارش می توانید در طول یک سال و 4 فصل و هر ماه، مبلغ فروش و خرید را در یک جدول مشاهده کنید. در این گزارش می توانید مواردی را که می خواهید اضافه و یا حذف کنید.

گزارشات فروش

 •  پیگیری از قرارداد تا مرجوعی یک کالا
  با انتخاب کالا و دوره ی مورد نظر خود، فروش یک کالا را از لحظه عقد قرارداد فروش تا زمان برگشت از فروش آن، ملاحظه خواهید کرد.
 • پیش فاکتور تا مرجوعی یک کالا
  از زمان ثبت پیش فاکتور برای یک کالا تا مراحل فروش و یا مرجوعی آن کالا را در این گزارش می توانید دریافت کنید.

گزارشات فروش

 •  فروش تا مرجوعی یک کالا
 • قرارداد تا مرجوعی یک کالا تجمیعی
 • پیش فاکتور تا مرجوعی یک کالا تجمیعی
 • فروش تا مرجوعی یک کالا تجمیعی

مقایسه فروش کالا در ماههای مختلف به تفکیک انبار

اگر انبار های متعددی در هاترا ایجاد کرده اید و در هر انبار کالا های بسیاری وجود دارد، با این گزارش می توانید همه انبار ها را تفکیک کرده و فروش آن ها را در ماه های مختلف مقایسه کنید.

گزارشات فروش

 •  خلاصه مقایسه فروش کالا در ماههای مختلف
 •  لیست جزئیات فاکتور فروش
  با انتخاب کالا ها، مشتری، انبار و بازه زمانی مورد نظر می توانید تمامی فاکتورهای فروش مربوط به آن کالا ها را با جزئیات نام خریدار، تعداد و مبلغ فروش رفته مشاهده کنید.

گزارشات فروش

با کلیک روی هر ردیف و سپس کلیک روی گزینه های نمایش مدرک و نمایش سند می توانید فاکتور و یا سند حسابداری آن فروش را ملاحظه و یا اصلاح کنید.

 گزارش رتبه بندی

در فروش هر شرکت ممکن است میزان فروش انواع کالا ها با هم متفاوت باشد. این تفاوت هم از لحاظ ریالی و هم مقداری است. در گزارش رتبه بندی فروش کالا ها، می توانید فروش هر کالا را با کالای دیگر از صفر تا 100 درصد مقایسه کنید.

گزارشات فروش

با کلیک روی هر ردیف از این گزارش و سپس کلیک روی کارت فروش، می توانید گردش فروش یا کارت فروش آن کالا را مشاهده کنید.

 •  کالا های بدون گردش فروش
  در برخی از شرکت ها ممکن است تعدادی از کالا هایی که خرید و یا تولید دارند، در انبار باقی بمانند و هیچ فروشی از آن ها اتفاق نیفتد. این کالا ها به هر دلیلی ممکن است گردش فروش نداشته باشند. با استفاده از گزارش کالا های بدون گردش فروش می توانید این اطلاعات را به دست آورده و یا حتی برای پلن فروش برنامه ریزی کنید.
 •  مانده سهمیه
 •  تاریخچه قیمت گذاری کالا
  در بسیاری از فروشگاه ها و شرکت ها که هر کالایی چند قیمت دارد و یا کالا ها در زمان های مختلف تغییر قیمت داشته‌اند، ممکن است بخواهید بر روند قیمت گذاری کالا ها مروری داشته باشید. با استفاده از گزارش تاریخچه قیمت‌گذاری کالا می توانید مسیر تغییر قیمت هر کالایی را در زمان های مختلف ملاحظه کنید.

سخن پایانی

در این محتوا انواع گزارشات فروش کالا در نرم افزار هاترا معرفی شد. با استفاده ی هر کدام از این گزارشات فروش می‌توانید برای روند فروش شرکت، انواع برنامه ریزی های مناسب را طراحی و استفاده نمایید. در تمامی گزارشات فروش هاترا می توانید انواع فیلتر های مورد نظر خود را فعال و یا غیر فعال کنید. با این کار گزارشی مناسب فعالیت خود در هاترا بصورت سفارشی سازی خواهید داشت.

تنظیمات کاربری نرم افزار حسابداری هاترا
گزارش دفتر حساب (کارت حساب) نرم افزار حسابداری هاترا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست